İnsanlığın Ortak Değerleri: Vefa

Ana Sayfa  / Yayınlar / Bültenler / İnsanlığın Ortak Değerleri: Vefa

İnsanlığın Ortak Değerleri: Vefa

Vefa; sözünde durmak, iyiliğe iyilikle karşılık vermek, üzerinde emeği olan kişilere hak ettiği değeri vermek, büyükleri hayırla yad etmek, onları hatırlamak ve yaşatmak gibi farklı yönleriyle karşımıza çıkan evrensel bir değerdir. Her dönemde artık yitirildiği iddia edilen erdemler arasında ilk akla gelenlerden biri olmasının da etkisiyle olacak “artık yalnızca İstanbul’da bir semt adı” olduğu yönündeki serzeniş de bugün bir klişeye dönüşmüştür. Elinizdeki çalışmada medeniyetimizin temel değerlerinden biri olan vefa önce kavramsal çerçevede ele alınmış, daha sonra farklı yönleriyle vefa değerinin bireysel ve toplumsal yaşantımızda neye tekabül ettiği aktarılmaya çalışılmıştır.
“İnsanlığın Ortak Değerleri” üst başlığını taşıyan seri yayın çalışmamızda, komşuluk, gönüllülük, saygı, temizlik, nezaket, misafirperverlik, dayanışma, dürüstlük, fedakarlık, merhamet, vefa ve paylaşma gibi birçok değer bütüncül bir bakış açısıyla bir araya getirilmektedir. Çalışmaya konu olan değerler tarihsel süreçleri, farklı kültür ve medeniyetlerdeki yansımaları, modern dönemde uğradığı değişim ve dönüşümler bağlamında ele alınmakta, söz konusu değerlerin canlı bir şekilde yaşatılmasında bugüne ilişkin somut öneriler getirilmektedir.

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Toplam Sayfa Ziyareti: 801 - Bugün Sayfa Ziyaretleri: 1